Napište drabble a obdarujte Blancu!

Obrázek uživatele Esti Vera

Rozhodnutí, za které se platí

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Milá Blanco,

tak se hlásím jako další z Ježíšků. Původně to mělo být drabble, ale nakonec nějak narostlo na 400 slov :). Pustila jsem se do HP a ženské hrdinky, které v originále neměly moc prostoru, přináším hned dvě. Jen pro ujasnění, děj se odehrává v Bradavicích v době Harryho sedmého ročníku. Tak snad se bude líbit.

Esti Vera

Drabble: 

Rychle kráčela chodbami hradu, kladla nohu před nohu a hlavu držela hluboce skloněnou, jen aby nevyčnívala. Pryč byly doby, kdy na chodbách všichni křičeli, smáli se a dohadovali, a ona nechtěla přitahovat víc pozornosti, než bylo nutné. I tak si jí ale leckdo všiml.
„Hele, šmejdka.“ „Kam tak sama? Bratříček tě tu nechal, co?“ „To přece hodní malí Nebelvíři nedělají, nebo jo?“
Poznámky Zmijozelů ji provázely celou cestu. Kdykoliv jindy by možná zvedla hlavu, nechala oheň ze srdce proniknout až k očím a zostra jim odsekla, ale dneska nemohla riskovat, že se jí něco stane. Měla úkol, který musela splnit.
„Madam Pomfreyová!“ zavolala potichu, ale důrazně, když stanula mezi dveřmi ošetřovny. „Madam Pomfreyová!“
Postarší bradavická ošetřovatelka vyšla z pracovny. Když uviděla návštěvnici, mírně se zamračila, ale nakonec svůj výraz vyhladila do nicneříkající masky. Tou dobou nosili tuhle masku všichni.
„Ano, slečno Weasleyová?“
„Byl u vás Neville.“ Neptala se, jen konstatovala.
Ošetřovatelka přikývla. Ginny se snažila nedat na sobě znát podráždění, ale neovládla se a prudce se na ženu obořila: „Jak jste ho mohla nechat odejít? Mučili ho a vy to víte. Stěží se dostal na kolej a hned omdlel!“
„Poskytla jsem základní ošetření adekvátní současné situaci, slečno Weasleyová. Teď, pokud dovolíte...“
„Ne, nedovolím! Základní ošetření? To znamená postarat se, aby přežil a zítra si to mohl zopakovat? Ztratil spoustu krve!“ zvyšovala hlas Ginny a mračila se na ženu proti sobě.
„Vzhledem k této situaci, ano, to bylo základní ošetření. Zajistila jsem mu další den. A navíc, každý musí nést následky svých vlastních činů,“ vysvětlovala s předstíraným klidem lékouzelnice.
Dívka jen bezmocně zavrtěla hlavou. „Následky vlastních činů? Má pykat za to, že má svědomí, že je mu násilí cizí, že nechce ubližovat? Jak se na to můžete jen tak dívat? Vy víte, v jakém stavu byl. Potřebuje alespoň ten pitomý krvetvorný lektvar, copak to nechápete?“
Maska, za kterou se ošetřovatelka doteď skrývala, naráz opadla. Možná byl čas, postavit se na stejnou stranu. „Dodávky lektvarů do Bradavic jsou kontrolovány a mají své limity. Nemůže být dost pro každého a téměř dospělý člověk vydrží víc než jedenáctileté dítě.“
„Mohl si vzít a odmítl?“
„Bylo to šlechetné rozhodnutí, ale za taková se platí.“
„Smrtí?“
„Občas.“
„A vy ho necháte?“ upřela Ginny pohled na bradavickou ošetřovatelku.
Přikývla. „Nemůžu zradit to poslední, čemu věřím.“
„A to je?“
„Nemůžeme změnit svůj osud, ale to, jestli budeme zbabělí či odvážní, ano. A vy všichni jste předurčeni být hrdiny.“

Hwa Sa Dan

Úvodní poznámka: 

Milá Blanco,
přeji Ti pěkného Ježíška.
Snad to odpovídá zadání "špionovina", i když co za sebe chytají, si nejsem jistá.

Drabble: 

Nekradla děvčata ze dvorků, jak se vyprávělo. Sbírala je na ulici, hladová, zničená, poraněná na těle i na duši. Krmila je, léčila a trénovala. Po deseti letech měla skupinu oddaných, vysoce kvalifikovaných špionek.

A zařídila si obchod s informacemi, chabě maskovaný za dům rozkoše. Každý věděl, že nejdražší zboží Hwa Sa Danu nejsou společnice, ale určité věci otevřeně inzerovat nemůžete. Krom toho se Cho Young nestačila divit, co svěří uspokojený muž dívce s dostatečně tupou tvářičkou. Investice do tréninku paměti gisaeng se mnohonásobně vyplatily.

Nejlíp se věci skryjí všem na očích, říkala si. Někdo by o tom měl napsat báseň.

Závěrečná poznámka: 

Gisaeng (nebo kisaeng) je korejská obdoba gejš, nikoliv druh tréninku paměti, jak by to mohlo z drabble vypadat.

Obrázek uživatele neviathiel

Krtek

Úvodní poznámka: 

Ahoj Blanco,
opožděně přichází tvůj Ježíšek.
Snad je drabble srozumitelné bez znalosti fandomu - anebo ti aspoň doporučím seriál, který by
se ti mohl líbit.
Tvoje
n.

Drabble: 

Dojimu varovali předem. Sklopila sedačku auta a předstírala, že spí ve službě.
Měsíce hraní protekční nuly a teď musí vedení nařídit útok. Možná je doopravdy nula. Parťáci, ti skuteční, jí to nikdy neřeknou do očí.
Zavřela oči, zatímco někde v dálce operativci vyráželi dveře do budovy SNT-J. Padne pár ran pěstí, všichni se oklepou, Robin se oklepe, protože Robin je v bezpečí, a pojede se dál.
Dorazila, když bylo po všem. Po Robin a Amonovi se slehla zem. Zůstala díra vypálená do zdi a strašidelně velká louže krve. Amonova krevní skupina. Amonova DNA.
Tehdy Dojima poprvé zapochybovala o své loajalitě.

Noli me tangere

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Jediný fandom, který z nabídnutých znám ...
Ježíšek se poněkud přesunul k Velikonocům. Tak snad alespoň trochu potěší.

Drabble: 

"Používej mozek, Molly!"
To jí kdysi říkával. Taky pokaždé, když mu představila nějakého svého nového partnera. A většinou bohužel nahlas.
Dovedla brilantně použít mozek, problém byl jen v tom, že ne ten svůj. Uměla jej odborně vyjmout z lebky, naložit, oddělit jednotlivé blány a laloky, připravit preparáty ...
Sice věděla, že Sherlock žije, ale stejně se o něj bála. Do čeho se tam daleko ve světě asi zase namočil? Zprávy o něm samozřejmě žádné neměla. A udržet tajemství tváří v tvář nešťastným přátelům bylo vysilující.
Když teď tedy stál před ní, nechala mozek mozkem, objala jej a dala mu velikou pusu.

Obrázek uživatele sos

Napište drabble a obdarujte Blancu!

Nalaďte se na psaní!
V rámci tohoto tématu můžete obdarovat Blancu, na kterou nezbyl dárek ve Vánoční nadílce 2017.
Pro inspiraci si přečtěte Blančin dopis Ježíškovi.
A protože se jedná o dárek, klidně se rozepište, double drabble, tripple drabble, nic není problém když jde o to udělat obdarovanému radost :o)

Platné do: 
31.3.2018
-A A +A