Necítí

Obrázek uživatele Elluška
Varování: 

Smrt zvířete.

Drabble: 

Dle výzkumu jsou ryby schopny cítit bolest podobně jako teplokrevní živočichové, protože mají dostatečně složitý nervový systém včetně opioidních receptorů, a pokud jsou jim podána analgetika, jejich reakce na bolestivé podněty se sníží. Jiný výzkum ovšem argumentuje, že ryby vůbec nemají dostatek nervových zakončení, zejména těch na pokožce, aby mohly vnímat bolest srovnatelně s námi.
Kůže je na lososovi to nejtučnější. Když je kolem ryb, že se celá řeka červeně vlní, medvědi se nezdržují s obíráním masa. Živé rybě stáhnou kůži, samicím vyberou z břicha jikry, vykousnou mozek, pustí po vodě.
My, sledující fandové medvědů, věříme radši tomu druhému výzkumu...

Závěrečná poznámka: 

Nature is metal
but never cruel

No já nevim. Když je někdy záběr zblízka, tak radši uhnu pohledem.

Komentáře

Obrázek uživatele Terda

To je zajímavé. A medvědí přístup mě asi nepohoršuje.

Obrázek uživatele medvedpolarni

někdo dojí. Brum.

Obrázek uživatele Blanca

... stejně by to za pár dní/týdnů měli za sebou? Euthanasie medvědem?

Obrázek uživatele Regi

Je to přirozené. Ale taky bych to nemusela vidět zblízka.

Obrázek uživatele Tora

Vidět to nemusím, ale holt taková je příroda, nedělají to pro potěšení ze zabíjení, ale potřebují se nacpat na zimu, no...

Obrázek uživatele Profesor

Každý organismus s nervovou soustavou něco cítí. Co, to už závisí na organizaci NS a počtu nervových zakončení. Ryba má oproti teplokrevným živočichům jednodušší nervovou soustavu a zakončení hlavně v postranní čáře, takže já taky věřím druhému výzkumu. Notabene, že po vykousnutí mozku je jí to už tak nějak fuk.

-A A +A